Bartosz Konopnicki

Wiersze         


    Urodziłem się 19 września 1984 roku w Nowej Soli. Tutaj dorastałem i kończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Następnie przeprowadziłem się do Zielonej Góry, gdzie studiowałem politologię. Po ukończeniu studiów podjąłem pracę zawodową. Aktualnie mieszkam w Krakowie i z tym miastem wiążę swoją przyszłość.

    Od kilku lat z zamiłowaniem zajmuję się fotografią. Swoją przygodę z tą dziedziną sztuki rozpocząłem jeszcze z aparatem na kliszę. Regularnie zacząłem robić zdjęcia na studiach. Pierwotnie fotografowałem wszystko, co wpadło przed „szkło”, by potem zawęzić swoją pasję do fotografii natury, fotografii górskiej oraz portretowej. Ale nie trzymam się sztywno tych ram. Poprzez zdjęcia staram się pokazać swój punkt widzenia. Do każdej dziedziny fotografii, czy to portretowej czy to każdej innej, staram się wnieść coś od siebie. Szczególnie upodobałem sobie fotografię czarno-białą.
      Równolegle do fotografii - a może nawet wcześniej - zacząłem pisać wiersze. Piszę już dobre kilka lat. Na początku były to krótkie, zwięzłe formy przypominające aforyzmy. Z czasem ewoluowały do bardziej złozonych postaci rymowanych, aż ostatecznie wylkarował się styl wiersza białego. Inspiracji dostarcza mi samo życie i uważna obserwacja.

    Uwielbiam także góry. Gdy mam taką możliwość, pakuję plecak, biorę aparat i wyruszam na górskie szlaki.Bartosz Konopnicki© Copyright by Bartosz Konopnicki 2008 - 2015